Jak zrobić nietypowe kartki na Walentynki?


Walentynki już tuż, tuż. Dla jednych to najbardziej komercyjne święto naszych czasów, dla innych wspaniała okazja, by móc się cieszyć z bycia z drugą osobą. Nie chcę tutaj rozprawiać, która strona ma rację, którą ja reprezentuję, etc. Dziś wpis w pełni poświęcony jest tym, których to święto obchodzi, którzy szukają jak przygotować się na ten dzień w pełni i co zrobić, by własnoręcznie przyłożyć się do zorganizowania Walentynek. Tutaj znajdziecie odpowiedź, jak zrobić kartki na Walentynki.

Dzisiejsze kartki szykowałam dla wielbicieli muzyki, dla muzyków i wszystkich tych, którym nuty są bliskie 😀

Co Wam będzie potrzebne, by zrobić kartki na Walentynki samemu?

  • papier a4, najlepiej w dwóch kolorach lub w dwóch odcieniach jednego koloru,
  • papier a4 w jasnym odceniu,
  • papier w nuty, lub stary zeszyt z nutami,
  • duża koperta,
  • sznurek ozdobny,
  • klej magic, nożyczki, ołówek, linijka.

Po pierwsze należy złożyć kartkę tak, aby utworzyć taką „okiennicę”. Najlepiej podzielić kartkę za pomocą linijki, bo wtedy wyjdą Wam dokładne parametry 😀 A dla mniej matematycznych – polecam metodę „na oko”, która też się sprawdza. Ważne, żeby zachować symetrię.

Następnie bierzemy najjaśniejszy odcień papieru, aby zrobić wkład do środka kartki, by można było napisać na nim życzenia. Można również ozdobić środek kartki papierem w nuty i dopiero wtedy nakleić na niego ten kawałek jasnej kartki, na którym będziemy pisać życzenia.

Kolejny krok to zrobienie serca. Do jego wykonania potrzebny nam będzie papier w nuty i papier gładki. Następnie wycinamy serce zarówno z papieru gładkiego, jak i tego w nuty. Musimy jednak pamiętać, że serce z nut powinno być mniejsze. Naklejamy je za pomocą kleju magic i czekamy aż wyschnie.

Kiedy nasze serce papierowe jest już suche, przecinamy je na pół i dokładnie naklejamy na naszą kartkę.

Jak zrobić własnoręcznie ozdobioną kopertę? To bardzo proste 🙂 Ważne, aby koperta była na tyle duża, by pomieściła naszą kartkę. Powinna być też z dobrej jakości grubszego papieru, by nie było widać śladów kleju po naszym ozdabianiu. A jak ozdabiamy kopertę? Najpierw trzeba ją porozklejać. Następnie wymierzyć papier w nuty tak, by po otwarciu koperty ukazał nam się wzór. Jak dla mnie tworzy to taki domek 😉 Potem cienką warstwą kleju przyklejamy papier do koperty, czekamy aż wyschnie i gotowe. Macie własnoręcznie zrobioną kopertę.

Ostatni krok to wypisanie życzeń i przewiązanie kartki ozdobnych sznurkiem. Naszą własnoręcznie zrobioną kartkę wkładamy do koperty i czekamy na Walentynki, aby ją wręczyć 😀

Napiszcie jak Wam się przygotowywało własnoręczną kartkę i kopertę. Mieliście problem z jej zrobieniem? Czekam na komentarze 🙂

Pozdrawiam,

Marysia

PS Zdjęcia zrobione przez mojego męża, Karola Wawrzykowskiego www.wawrzykowski.pl

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Jak zrobić nietypowe kartki na Walentynki?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s